Când viața pare cumplită, fă-ți un ceai și bea-l din cea mai drăguță ceașcă – Arsenie Boca

luni, 23 noiembrie 2009

Comunicate de la Ascor


  1. Joi, 26 nov, conferinta "Renasterea isihasta din vremea noastra", invitat Pr. Constantin Coman, ora 18, sala 3 M II, Moxa.

2. Pelerinaj la Kiev cu pr Vasile - perioada: 11-13.12.2009.Plecarea joi noaptea dupa emisiunea parintelui. Vineri dimineata ne ia autocarul de la Suceava si mergem direct Kiev. Trecerea vamei se poate sa ne ia cam 3 ore, apoi drumul pana la Kiev se face in aproximativ 8 ore. Seara daca ajungem in timp util vedem Sf. Iona, apoi ne cazam. Sper sa obtin o masa de seara, dar asta in functie de locul unde gasesc cazare. Dimineata, (sambata) vedem Lavra, Vovidenia si Kitaev - sf. Teofil cel nebun pentru Hristos.
Pe la ora 17 se inchide Lavra, pe la 18 la Kitaev, pornim spre Banceni, ajungem noaptea pe la 12, 1, 2... depinde cat de tarziu pornim. Ne cazam, dimineata stam la slujba la Banceni si dupa amiaza pornim spre Suceava. Vorbim cu autocarul de Bucuresti pt o ora aproximativa si sa le confirmam noi din vama ora exact la care ajungem sa ne intorca la Bucuresti. Cost 70 euro + drum Bucuresti Suceava si invers. pasaport obligatoriu. confirmarea pana maine seara, 24.11.2009 - Constantin 0764686509.

3. Programul pentru pelerinajul organizat in perioada 28 noiembrie–1 decembrie la Alba-Iulia este urmatorul: plecarea va fi sambata dimineata din Bucuresti, la ora 06:00, de la baza dealului Patriarhiei si intoarcerea marti seara. Ziua 1: Bucurest –Tg. Jiu–Man. Sf. Treime-Stramba (cazare); Ziua 2: Participare la Sf. Liturghie – Man. Lainici–Man. Prislop–Sebes–Man Afteia (cazare); Ziua 3: Participare la Sf. Liturghie–Man. Rimet–Alba Iulia (cazare si masa la Ascor Alba Iulia); Ziua 4: Program de 1 decembrie–Plecare spre Bucuresti. Pretul va fi 130 ron–40 persoane, 120 ron–50 persoane, depinzand de numarul persoanelor participante. Pentru detalii si inscrieri, va rugam sa luati legatura cu persoana responsabila de acest pelerinaj, Flavian Mazilu, la nr 0760058804/ 0748032312.
via y messenger

Ana


2 comentarii:

  1. off..vreau si eu la acea conferinta, numai ca am ore atunci :( Multumesc pentru informatie, foarte utila!

    RăspundețiȘtergere
  2. si eu voiam sa merg,doar ca am ore... :( Dar am pus anuntul poate se folosesc altii ,si ,cine stie poate o si inregistreaza si o auzim si noi. pupici, Anne

    RăspundețiȘtergere

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...